Higiénikus és akadálymentes környezetért a Bárcziban

A Nyíregyházi Tankerületi Központ 38,74 millió forint uniós támogatást nyert el „Az állami fenntartású köznevelési intézmények tanulást segítő tereinek infrastrukturális fejlesztése” című pályázati felhívás keretében benyújtott, EFOP-4.1.3-17-2017-00392 azonosító számú projektje megvalósítására, az Új Széchenyi Terv keretében. A 100 %-os támogatási intenzitású, vissza nem térítendő európai uniós támogatásnak köszönhetően az intézményben 6 db tanterem felújítása, burkolatjavítások, (falburkolat, padlóburkolat cseréje), illetve a kritikán aluli mellékhelyiségek felújítása valósul meg az "A" és a "B" épületben egyaránt. A termek elavult bútorzatának cseréjére, eszközök beszerzésére is sor került.

Az Európai uniós támogatás segítségével megvalósuló beruházás elsődleges célja, hogy a sajátos nevelési igényű gyermekeket egészségi állapotuk, és egyéni képességei szintjük szerinti fejlesztő környezetben, szakszerű egyéni bánásmóddal tanulhassák meg képességeik maximális kibontakoztatását. A minőségi és befogadó oktatási környezet, és a hatékony nevelés infrastrukturális feltételeinek megteremtésével biztosíthatjuk számukra a minőségi oktatáshoz, neveléshez való hozzáférést, és az inkluzív oktatás lehetőségét, segítve ezzel sikeres életpályára való felkészítésüket, személyiségük fejlesztése érdekében.

Az infrastrukturális fejlesztés keretében az „A” és „B” épület vizesblokkjainak teljes felújítása, illetve a szaniterek cseréje mellett megvalósult a beltéri ajtók cseréje, a helyiségek festése, és a helyiségek radiátorait is új termosztatikus szelepekkel látták el. A tantermek felújítása során az érintett helyiségekben nagy kopásállóságú PVC került leragasztásra, a kész padlóburkolat mellé lábazat készült.

A projekt megvalósítása során az akadálymentesítés érdekében, az épület bejáratán akadálymentes rámpa került kialakításra, amelyhez acél kétcsöves csőkorlát is készült. A fejlesztés eredményeként létrejött infrastrukturális háttér nagyban hozzájárul ahhoz, hogy az állami fenntartású köznevelési intézmények megelőzzék, illetve csökkentsék az intézmény tanulói lemorzsolódását, illetve a végzettség nélküli iskolaelhagyók számát.

A projekt a Széchenyi 2020 program keretében valósult meg.